اجاره دستگاه فتوتراپی؛ راه حلی مناسب برای درمان زردی نوزاد

آنچه در این مقاله میخوانیم

اجاره دستگاه فوتراپی

دستگاه زردی نوزاد یا همان دستگاه فتوتراپی ، یک دستگاه پزشکی است که با تابش نور مخصوص به بدن نوزاد موجب شکسته شدن بیلی‌روبین تجمع یافته در زیر پوست نوزاد می‌شود و باعث می‌شود بیلی‌روبین شکسته شده و از طریق مدفوع دفع شود. در گذشته، والدین مجبور بودند نوزادان خود را برای درمان فتوتراپی به بیمارستان ببرند. اما امروزه اجاره دستگاه زردی نوزاد راه حل مناسبی برای درمان زردی نوزاد در منزل است.

برای اجاره دستگاه زردی نوزاد و تحویل درب منزل می‌توانید با کارشناسان مجرب و کار آزموده مجموعه «زردی نوزاد» تماس بگیرید. متخصصین ما بعد از ویزیت نوزاد شما، مشاوره‌های لازم جهت چگونگی کار کرد دستگاه موردنیاز نوزادتان ارائه می‌دهند و نحوه درمان را به صورت عملی به اموزش میدهند.

پس از تحویل دستگاه زردی نوزاد، تیم پشتیبانی ما به صورت بیست و چهار ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و نگرانی‌های پیش آمده مربوط به درمان و عملکرد دستگاه هستند. یعنی والدین نوزاد از طریق تماس تلفنی، با کارشناس و پزشک مربوطه تمام مسائل را درمیان خواهند گذاشت. تمام این اقدامات جهت اسایش خاطر والدین فراهم شده تا با ارامش خاطر به درمان زردی نوزاد خود بپردازند.

زردی نوزاد یا یرغان چیست؟

زردی نوزاد یک بیماری شایع است که در آن پوست نوزاد و قسمت سفید چشم آنها زرد به نظر می‌رسد. این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که مقدار زیادی بیلی‌روبین در خون نوزاد وجود داشته باشد. بیلی‌روبین از تجزیه گلبول‌های قرمز خون ایجاد می‌شود و توسط کبد پردازش شده و دفع می‌شود. در نوزادانی که کبد به اندازه کافی رشد نکرده، بدن نمی‎تواند به طور موثر بیلی‌روبین را تجزیه کند و این مساله منجر به تجمع آن در جریان خون می‌شود.

زردی در نوزادان شایع و معمولاً کم‌خطر است، اما در صورت عدم درمان می‌تواند خطرناک باشد و عوارض ایجاد کند. زردی نوزاد در موارد شدید، می‌تواند منجر به آسیب مغزی، کاهش شنوایی یا حتی مرگ شود. به همین دلیل درمان زردی نوزاد در اسرع وقت بسیار مهم است.

دستگاه زردی نوزاد چیست؟

دستگاه زردی نوزاد یک دستگاه پزشکی است که نوع خاصی از نور را ساطع می‌کند که به تجزیه بیلی‌روبین در خون نوزاد کمک می‌کند. نور استفاده شده در این دستگاه‌ها به رنگ سبز آبی است که موثرترین طول موج برای درمان زردی نوزاد به شمار می‌رود.

 

 

 

 

نحوه استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل

ما انواع مختلفی از دستگاه‌های زردی نوزاد، از پایه‌دار تاشو تا پیشرفته‌ترین دستگاه‌های سه بعدی را ارائه می‌دهیم. 

 

مزایای استفاده از دستگاه فتوتراپی

درمان زردی با استفاده از دستگاه زردی نوزاد فواید متعددی دارد:

 • اولا، فتوتراپی یک درمان غیر تهاجمی است که نیازی به استفاده از دارو یا تزریق خون ندارد.
 • ثانیا، این یک درمان ایمن و موثر است که در طول دهه‌ها برای درمان زردی نوزادان مورد استفاده قرار گرفته است.
 • در نهایت، فتوتراپی یک درمان راحت است که می‌تواند در خانه انجام شود و به والدین این امکان را می‌دهد که از نوزادان خود بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان مراقبت کنند. برای اجاره دستگاه زردی نوزاد می‌توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید.

اجاره دستگاه فتوتراپی در تهران

فرآیند اجاره دستگاه زردی نوزاد ساده است. والدین می‌توانند با شرکت اجاره تماس بگیرند و درجه زردی، وزن و سن نوزاد خود را برای تعیین دستگاه مناسب ارائه دهند. سپس دستگاه را به همراه دستورالعمل نحوه استفاده از آن دریافت خواهند کرد. دوره اجاره معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می‌کشد که بستگی به شدت زردی کودک دارد. پس از اتمام دوره اجاره، والدین می‌توانند دستگاه را به شرکت اجاره برگردانند. برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در کرج و تهران با شماره 09333944865 تماس بگیرید.

مزایای اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد نسبت به خرید آن

اجاره دستگاه زردی نوزاد مزیت‌های متعددی نسبت به خرید دارد:

 • اولا، این یک راه حل مقرون به صرفه برای والدینی است که فقط برای مدت کوتاهی به دستگاه نیاز دارند. خرید دستگاه زردی نوزاد ممکن است گران باشد و بیشتر والدین فقط برای چند هفته به آن نیاز دارند و خرید چنین دستگاهی اصلا مقرون به صرفه نیست.
 • ثانیاً، اجاره دستگاه به والدین این امکان را می‌دهد، در مواقعی که دیگر نیازی به آن ندارند، آن را برگردانند.
 • در نهایت، اجاره دستگاه زردی نوزاد از یک مرکز معتبر، به شما اطمینان می‌دهد، یک دستگاه مطمئن و سالم، بدون نیاز به صرف هزینه‌های هنگفت، برای بهبود نوزاد و آرامش خاطر خودتان فراهم کرده‌اید.

هنگام انتخاب یک مرکز اجاره برای دستگاه زردی نوزاد، در انتخاب خود دقت کنید. مرکز زردی نوزاد ما، با پشتیبانی عالی و 24 ساعته، در کنار شماست تا اطمینان حاصل کنید، می‌توانید به طور ایمن و مؤثر از دستگاه استفاده کنید. برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران و کرج با شماره 09333944865 تماس بگیرید.

دستگاه فتوتراپی

استفاده از دستگاه فتوتراپی نوزاد در خانه

استفاده از دستگاه زردی نوزاد در خانه بسیار راحت و ساده است. بسته به نوع وسیله مورد استفاده، دستگاه یا بالای تخت نوزاد یا مستقیماً روی پوست او قرار می‌گیرد. والدین باید از دستورالعمل همراه دستگاه پیروی کنند.

اجاره دستگاه زردی نوزاد، انعطاف پذیری و راحتی خاصی را برای والدین فراهم می‌کند. آن‌ها می‌توانند زردی نوزادشان را در خانه و طبق برنامه خودشان درمان کنند. این می‌تواند به ویژه برای والدینی که دور از یک مرکز پزشکی زندگی می‌کنند یا دسترسی محدودی به وسایل حمل و نقل دارند مفید باشد. علاوه بر این، اجاره دستگاه زردی نوزاد می‌تواند هزینه کمتری نسبت به خرید مستقیم داشته باشد و آن را به یک راه‌حل مقرون‌ به‌صرفه برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل می‌کند.

اجاره دستگاه زردی نوزاد یک راه حل مقرون به صرفه برای والدینی است که می‌خواهند زردی نوزاد خود را در خانه درمان کنند. بسیاری از شرکت‌های اجاره تجهیزات پزشکی یا مراکز درمانی معتبر، دستگاه‌های زردی نوزاد را برای اجاره ارائه می‌دهند و دسترسی والدین به این تجهیزات مهم پزشکی را آسان می‌کنند.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که همه طرح‌های بیمه هزینه اجاره دستگاه زردی نوزاد را پوشش نمی‌دهند. والدین باید با ارائه دهنده بیمه خود بررسی کنند تا مشخص شود که آیا هزینه اجاره پوشش داده می‌شود یا خیر.

اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از دستگاه زردی نوزاد

استفاده از دستگاه زردی نوزاد یک درمان ایمن و موثر برای زردی نوزاد است. برخی از نکات ضروری وجود دارد که والدین هنگام استفاده از این دستگاه در خانه باید رعایت کنند.

در مرحله اول، مهم است که دستورالعمل‌های ارائه شده توسط مرکز درمانی اجاره دهنده را به دقت دنبال کنید. والدین همچنین باید رنگ پوست نوزاد خود را تحت نظر داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تغییر به پزشک خود اطلاع دهند. در نهایت، والدین باید اطمینان حاصل کنند که کودک آنها به خوبی هیدراته شده است تا به دفع بیلی‌روبین اضافی از سیستم آنها کمک کند.

همچنین محافظت از چشمان نوزاد در برابر نور ساطع شده توسط دستگاه ضروری است. والدین باید اطمینان حاصل کنند که کودکشان از محافظ چشم استفاده می‌کند یا دستگاه را پوشانده است تا از رسیدن نور به چشم کودک جلوگیری شود.

قیمت‌های مختلف دستگاه فتوتراپی و اجاره دستگاه زردی نوزاد

دستگاه‌های زردی انواع مختلفی دارند و لامپ‌های آن به دو صورت قدیمی و جدید ارائه می‌شوند. نکته حائز اهمیت در دستگاه سن لامپ‌ها و مدت زمان استفاده‌ی آن در هر دستگاه می‌باشد. آگاه باشید که طول عمر لامپ دستگاه پس از مدتی به پایان می‌رسد و برای اثر بخشی درمان فتوتراپیف لامپ دستگاه باید تعویض گردد.

برخی از مراکز غیرمعتبر یا اجاره دهنده‌های شخصی، که تخصصی در این زمینه ندارند، به این مساله مهم توجه نمی‌کنند و بدون در نظر گرفتن سلامت دستگاه و اثر بخشی درمان با قیمت‌های پایین اقدام به اجاره دادن دستگاه می‌کنند. مراقب قیمت‌های غیرمنطقی و وسوسه کننده باشید. هیچ ارزانی بی علت نیست!


بیشتر بخوانید : چطور درجه زردی نوزادمان را بسنجیم؟


نگهداری و استهلاک دستگاه و هزینه استریلیزاسیون بعد از هر بار استفاده و تعویض لامپ‌ها همگی هزینه‌های جانبی اجاره دستگاه زردی نوزاد هستند. پس در صورت شنیدن قیمت‌های خارج از عرف حتما تحیقات لازم را به عمل آورید. شما مثل عموم والدین نگران، سررشته و تخصصی در شناسایی و سلامت دستگاه زردی ندارید.

بنابراین تنها راه حل موجود این است که دستگاه مورد نظرتان را از مراکز معتبر درمانی اجاره کنید. این مراکز مثل مرکز زردی نوزاد ما، دارای تیم تخصصی پزشکی هستند و در محل و مکان مشخصی استقرار دارند. با دقت در انتخاب خود، اطمینان حاصل کنید که جان کودک خود را در معرض خطر قرار ندهید و درصد عوارض زردی را بالا نبرید‌.

دستگاه فتوتراپی

عوارض استفاده از روش‌های قدیمی درمان زردی

روش‌های منسوخ شده قدیمی مثل قرار دادن نوزاد زیر نور مهتابی عوارضی دارد که بهتر است آن‌ها را بدانید:

 • احتمال شکستن لامپ مهتابی و آسیب به نوزاد
 • ایجاد سوختگی کودک به دلیل حرارت گرمای تولیدی از لامپ
 •  گرمازدگی نوزاد
 • اختلال در تنفس نوزاد

همگی از عوارض استفاده‌ی خودسرانه از لامپ‌های مهتابی معمولی است. تمام لامپ‌های ال‌ای‌دی دستگاه‌های فتوتراپی دارای طول عمر مشخص هستند و پس از پایان یافتن زمان مقرر باید تعویض شوند تا بتوانند زردی نوزاد را به صورت اصولی و در بازه‌ زمانی کوتاه درمان کنند.

نگهداری اصولی دستگاه و تعویض به موقع لامپ‌ها و استریل کردن قطعات دستگاه بعد از استفاده هر خانواده، برای شرکت هزینه بر است پس از اجاره دستگاه زردی نوزاد از افرادی که دستگاه‌ها را با قیمت‌های بسیار پایین و صرفا با یک شماره تماس و بدون مکان و شرکت مشخص به شما اجاره می‌دهند اجتناب کنید و فقط قیمت را معیار انتخاب دستگاه مدنظر قرار ندهید و هیچ مساله‌ای مهم‌تر از سلامتی نوزاد شما نیست!

 با اینکار ممکن است در روند درمان زردی نوزادتان تداخل ایجاد شود و درمان با تاخیر انجام شود. همانطور که زردی در مراحل اولیه بی‌خطر است اگر به موقع با دستگاه‌های استاندارد و لامپ‌های سالم درمان نشود و زردی به مدت طولانی در بدن نوزاد شما بماند عوارض مغزی شنوایی جبران ناپذیری را به جا خواهد گذاشت.

حتما با شرکت‌های تخصصی یا مطب‌ها برای اجاره دستگاه زردی قرار داد ببندید و درخواست کنید همراه با دستگاه، یک کارشناس متخصص برای ارائه اموزش‌های لازم یا دستورالعمل کتبی استفاده از دستگاه، برای شما ارسال شود.

سخن پایانی

زردی نوزاد یک بیماری شایع است که نیاز به درمان سریع برای جلوگیری از عوارض دارد. استفاده از دستگاه زردی نوزاد یک راه حل مطمئن، موثر و راحت برای درمان خانگی زردی نوزاد است. اجاره دستگاه زردی نوزاد یک راه حل مقرون به صرفه است که به والدین این امکان را می‌دهد که در مواقعی که دیگر نیازی به آن نیست، دستگاه را برگردانند.

هنگام استفاده از دستگاه زردی نوزاد در خانه، والدین باید دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنند، رنگ پوست نوزاد خود را زیر نظر داشته باشند، از چشم‌های نوزاد محافظت کنند و اطمینان حاصل کنند که نوزاد به خوبی هیدراته شده است. با رعایت این اقدامات احتیاطی، والدین می‌توانند به طور ایمن و موثر زردی نوزاد خود را در خانه درمان کنند و بهترین مراقبت ممکن را برای کودک خود فراهم کنند.

برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران و کرج با ما تماس بگیرید: 09333944865

 

shadi

shadi

آنچه در این مقاله میخوانیم

22 پاسخ

 1. مطلب خوبی بود مرسی
  من برای خرید دستگاه زردی باید چیکار کنم؟

 2. سلام میشه درباره زردی نوزاد 15 روزه هم مطلب بنویسید و کمک کنید؟
  نوزاد ما تقریبا 15 روزه هست و زردی داره خیلی نگرانش هستم خیلی
  اگه بشه یه مشاوره به ما بدید و توضیح بدید که این دستگاه ها رو میشه برای این کوچولو ها هم مورد استقاده قرار داد؟
  ضرر دارند یا ندارند؟

 3. میگم برای شهرهای دیگه هم دستگاه اجاره میدین؟
  اگه میدین شرایط چجوره و قیمت چنده ؟

 4. ویدیو خیلی کامل بود
  تاحالا همچین ویدیو آموزشی ندیده بودم ادم قبل خرید راحت میتونه ببینه دستگاه چیه چجوری کار میکنه و نحوه استفادش چجوریه
  فقط یکم صداش زیاد نیست؟

  1. سلام ممنون از دقت شما
   نه آنچنان صدایی نداره نگران نباشید !

 5. من شنیدم که با بسیاری از روش های دیگری میشه زردی نوزاد رو کنترل کرد این درسته؟
  مثلا با روش طب سنتی یا دمنوش های مختلف … البته چند تا سایت خوندم راستش نمیدونم حقیقت داره یا نداره
  و اینکه این دستگاه عوارض هایی هم داره؟
  در این باره بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

 6. هزینه اجاره چنده ؟کجا میتونیم ببینیم ؟
  لطفا جواب بدید به دیدگاه ها

 7. واقعا سایت خوب وکاملی دارید فقط اگه ویدیوهای زیادی از دستگاه فتوتراپی بزارید خیلی خوب میشه

 8. سلام و خدا قوت
  یه سوال داشتم و اون هم این بود که واقعا بدون این دستگاه های رفع زردی نمیشه به هیچ طریقی جلوی زردی نوزاد را گرفت؟
  مثلا از طریق کارهای سنتی یا تغذیه هایی مثله آب انار یا آب گیلاس؟؟
  اگر امکانش باشه بدون فتوتراپی خیلی عالی میشه هم هزینه نداره هم اینکه آسیبی نمیرسه

 9. ممنون از مطالب خوب که در سایت درج کردید لطفا درباره زردی بیشتر مطلب بزارید مخصوصا برای ما خانم های خانه دار این نوع سایت ها خیلی خوبه و آموزش های متونه مارو برای بزرگ کردن بچه هامون کمک کنه

 10. میشه هزینه خرید رو هم بزارید تا ما تعرفه هارو ببینیم؟
  تعریفه اجاره دستگاه زردی چنده؟
  تعرفه خرید چطور؟

 11. سلام …قیمت خرید دستگاه و یا اجاره دستگاهو اعلام میکنید ،ممنون میشم .من فورا به این دستگاه احتیاج دارم

  1. نیازی به خرید نیست چون میتونید به راحتی ازما اجاره کنید قیمت دستگاه برای والدین که یک نوزاد برای درمان دارند مقرون به صرفه نیست

 12. سلام وقتتون بخیر باشه
  میخواستم بدونم به نظر شما اجاره دستگاه همون تاثیر درمان بیمارستان رو داره یا خیر ؟
  ممنون از لطفتون

  1. درود بر شما

   بله دقیقا همون دستگاه های بیمارستان هستن با شدت خفیف تر و استیبل تر و کم خطر تر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *