چطور نوزاد تازه متولد شده ام را حمام کنم؟

حمام کردن نوزاد

سوالی که معمولا اکثر بازدیدکنندگان سایت زردی نوزاد میپرسند این هست که ما چطوری نوزاد تازه متولد شده را میتوانیم حمام کنیم و آیا در حین حمام از شامپو استفاده کنیم یا نه و خیلی سوالات مرتبط از این قبیل!

در این مطلب قصد دارم به شما نحوه حمام بردن و شستن نوازد تازه متولد شده را آموزش دهم تا با رعایت این موراد نوزاد خودتون رو خیلی حالت بشویید و نگران خود را از این بابت برطرف کنید.باماهمراه باشد.

حمام کردن نوزاد

  1. به طور معمولا در روزهای اول بعد از تولد کودک را یک رو در میان به حمام ببرید و حدودا یک ربع قبل از بردن نوزاد به داخل حمام سر نوزاد را با روغن زیتون چرب کنید تا پوسته های احتمالی سر نوزاد چرب شود و به راحتی درصدی از ان از مو و پوست نوراد جدا شود.
  2. میتوانید حین حمام کردن نوزاد سر او را به ارامی توسط انگشتان خود با لیف و شامپوی مخصوص خود نوزاد ماساژ دهید فقط در انجام این کار چند نکته رو رعایت کنید اول اینکه ناخن هایتان حتما کوتاه باشد که سر نوزاد اسیبی نبیند دوم از شامپوی مخصوص نوزاد استفاده کنید چون ph شامپو مهم است و از شامپوی بالغین استفاده نکنید‌
    پس از برطرف شدن پوسته ها استفاده از شامپو را به دو بار در هفته کاهش دهید .
  3. میتوانید با برس مخصوص نوزاد که دارای پرز های لطیف و ابریشمی هستند بعد از یک ربع که به روغن زیتون اغشته کردید و از اب برای شست و شو استفاده کردید به ارامی زیر جریان اب موهای نوزاد را شانه بزنید حتما دقت کنید این کار به ارامی باشد و به هدف کندن پوسته های سر نوزاد نباشد و خود بخود درصدی از پوسته ها ریزش میکند.
  4. اگر پوسته ریزی سر نوزاد با خروج مایع همراه باشد یا باعث درد در نوراد شود یا خارش باید به متخصص نوزاد مراجعه کنید.
  5. پس از حمام هم بلافاصله نوزاد را با حوله مخصوص نوزاد خشک کنید.
  6. برای جلوگیری از حساسیت نوزاد لباسهای وی را جدا از بقیه ی اعضا بشورید و خشک کنید و همچنین از صابون و پودر مخصوص لباس بچه استفاده کنید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام وقتتون بخیر بچه م 12 اردیبهشت بدنیا اومده 16 اردیبهشت ما با استفاده از بیلی چک زردی رو اندازه…
سلام خسته نباشید زردی نوزاد من در هشت روزگی 11.6 هست آیا نیاز به دستگاه داره؟
سلام پسر من 37هفته به دنیا اومد چهارروزگی زردیش 12,7بود روز8شد 14 که دستگاه گذاشتم شد 10درمان خانگی شروع کردم…
سلام وقتتون بخیر دخترمن ۳ روزگیش زردیش ۸ بود ۶ روزگیش شد ۱۴ ۳ روز گذاشتیم تو دستگاه زردیش اومد…