رایج ترین سوالات درمان زردی نوزاد

رایج ترین سوالات درمان زردی نوزاد

زردی کودک من با وجود دستگاه چند روزه پایین میاید؟ نوزاد من چند روز باید داخل دستگاه بماند تا زردی آن درمان شود؟ از رایج ترین سوالات والدین در زمان اجاره دستگاه هست که به تفسیر آن میپردازیم.

 

مهم‌ترین نکته هایی که در زمان اجاره دستگاه باید به آن دقت کنید :

اول مجوز ساخت وسیله پزشکی یا همان مجوز وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است که کارشناس مربوطه باید در دست داشته باشد و به شما نشان دهد یا میتواند آنرا در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی که به اختصار (imed) نام دارد به شما نشان دهد.
این سایت به شما نشان میدهد دستگاه های مورد تایید وزارتخانه از چه برند و چه شرکت هایی هستند تا در انتخاب گمراه نشوید
آدرس سایت:
www.imed.ir

دومین مورد : اینکه دستگاهی که شما اجاره میکنید باید دارای شماره سریال باشد که اگر دستگاه مورد اول را داشته باشد (تاییدیه وزارت بهداشت) یقینا مورد دوم را هم داراست ، شماره سریال به شما کمک میکند از صحت دستگاه و کالیبره بودن لامپ های دستگاه اطمینان حاصل کنید .


بیشتر بخوانید : آموزش کار با دستگاه فتوتراپی (فیلم)


کالیبره بودن لامپ‌ها چیست؟

کالیبره بودن یا واسنجی در واقع مطابقت دستگاه با استانداردهای ملی است .
هدف کالیبراسیون در واقع کنترل پارامترهای دستگاه هایی است که عملکرد آنها بر کیفیت فرایند تاثیر گذار می باشد .
در واقع دستگاه های فتوتراپی که وظیفه ی ساطع کردن تابش نور را بر عهده دارند دارای عمر مفیدی میباشند و مانند هر وسیله ای دیگر دارای تاریخ انقصا میباشند که این تاریخ با توجه به مارک دستگاه و نوع لامپ ها از ۲ هزار ساعت تا ۳۰/۰۰۰ ساعت متغییر است

پس در واقع مهم ترین نکته در اجاره دستگاه نگذشتن عمر مفید آن است

حالا شاید برایتان سوال پیش امده که ما از کجا میتوانیم متوجه این مسئله شویم؟ اصلا آیا شرکت تامین کننده دستگاه با ما صداقت دارد؟

زردی نوزاد چند روزه پایین می آید

اولین آیتم چک کردن مدارکی که در بالا ذکر شد است
دومین آیتم قیمت اجاره دستگاه است، ارزانی های بی دلیل، قیمتهای پایینی که برای اجاره دستگاه گذاشته میشود و در واقع شیوه بازاریابی قدیمی و منسوخ شده است که میتواند شما را به عنوان مصرف کننده گول بزنند و فریب ارزانی را بخورید و بعد از جندین روز از استفاده دستگاه شما ببنید زردی نوزادتان پایین آمده و به اشتباه فکر میکنید اثر دستگاه بوده است ؛

اجازه بدهید یک مسئله را برایتان روشن کنم؛ زردی یک نوزاد مانند یک نمودار سینوسی میماند بالا میرود، گاهی پایین میاید و دوباره باز بالا میرود اما در روزهای اول تولد زردی سیر صعودی را طی می کند تا جایی که به یک قله میرسد و بعد از سقوط میکند و روند نزولی را طی میکند به همین خاطر چه درمان انجام بگیرد و چه نگیرد زردی بعد از طی کردن مسیر افت میکند

اما اگر درمان درست و اصولی با دستگاه های استاندارد انجام شده باشد این روند افزایش زردی آسیبی به کودک نمیزند اما اگر از دستگاه های غیر استاندارد استفاده کرده باشید زردی با آسیبی که به نوزادتان وارد میکند محو میشو، به این صورت است که شما تصور میکنید درمان انجام شده .
آسیب هایی که زردی وارد میکند از پایین آوردن آی کی یو کودک شما تا آسیب های شدید که به صورت عوارض مغزی و بینایی هستند طیف متفاوتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام وقتتون بخیر بچه م 12 اردیبهشت بدنیا اومده 16 اردیبهشت ما با استفاده از بیلی چک زردی رو اندازه…
سلام خسته نباشید زردی نوزاد من در هشت روزگی 11.6 هست آیا نیاز به دستگاه داره؟
سلام پسر من 37هفته به دنیا اومد چهارروزگی زردیش 12,7بود روز8شد 14 که دستگاه گذاشتم شد 10درمان خانگی شروع کردم…
سلام وقتتون بخیر دخترمن ۳ روزگیش زردیش ۸ بود ۶ روزگیش شد ۱۴ ۳ روز گذاشتیم تو دستگاه زردیش اومد…