درجه زردی نوزاد باید چند باشد؟

آنچه در این مقاله میخوانیم

درجه زردی نوزاد باید چند باشد ؟

درجه زردی نوزاد، در روزهای نخستین تولد با میزان بالای بیلی روبین خون تعیین می‌شود. زردی نوزادان با علائمی همچون بی رنگی پوست، زرد شدن یا سفیدی چشم نمایان می شود. این مشکل به افزایش بیلی روبین خون ناشی از عدم کارکرد صحیح کبد و تجمع این ماده زرد رنگ در زیر پوست مربوط است.

برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل می‌توانید با کارشناسان و متخصصان زردی نوزاد در ارتباط باشید.

زردی نوزادان دارای درجات مختلفی است و تشخیص و درمان آن در مواقع مناسب بسیار حیاتی است. برای بررسی درجه زردی نوزاد ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

درجه زردی نوزاد در ابتدای تولد باید چند باشد؟

درجه زردی نوزاد اگر روی عدد ۱۰ و بالاتر از آن باشد یعنی کودک شما به زردی مبتلا شده است اما این عدد نشان دهنده زردی بسیار خفیف می‌باشد، در این حالت شما دو راه دارید؛ راه اول این که همان لحظه بدون قبول هیچ ریسکی درمان را آغاز کنید، در واقع هم می‌توانید نوزاد را بستری کنید و هم با اجاره دستگاه فتوتراپی در منزل، پرتو درمانی را آغاز کنید تا از احتمال این که زردی در ساعات و روز بعد بالاتر رود اجتناب کنید.

راه دوم این که یک روز صبر کنید و در طول همان بیست و چهار ساعت کودک خیلی خوب از شیر تغذیه کند و روز بعد دوباره آزمایش انجام دهید؛ در این شرایط ممکن است عدد زردی یا همان عدد ده باشد یا کمی کمتر که نشانه ی خوبی است و باز هم می‌توانید صبر کنید و تغذیه‌ی خوب را ادامه دهید.

روز بعد بازهم آزمایش را تکرار کنید تا عدد به زیر ۸ برسد در این صورت نوزاد زردی را دفع کرده یا ممکن است از ده بالاتر رفته باشد که در این مرحله سریعا اقدام به درمان کنید و اگر زردی خیلی بالاتر رفته باشد باید از دستگاه با تعداد لامپ بیشتری استفاده شود. زردی زیر عدد ۱۲ زردی خفیفی هست و خیلی سریع‌تر بهبودی حاصل می‌شود.

 

درجه زردی نوزاد

درجه خطرناک زردی در نوزاد

زردی ۱۳ به بالا جز زردی‌هایی با درجه بالاتر هستند و در نهایت زردی بیشتر از ۲۰ در بیمارستان بستری می‌شود‌ و آخرین و شدیدترین زردی درجه ۲۵ است. 

این نکته را در نظر داشته باشید که درجه زردی بالا، خطراتی دارد که از جمله این خطرات می‌توان به بی‌حالی، مشکل در بیدار شدن، گریه با صدای بلند، تب و تغذیه ضعیف اشاره کرد، از این رو حتما در نظر داشته باشید که با توجه به بررسی نوزادتان و وضعیت درجه زردی نوزاد خود؛ می‌توانید درمان را آغاز کنید.

همچنین امروزه بسیاری از افراد با اجاره دستگاه زردی نوزاد هم درمان مطمئن‌تری را تجربه خواهند کرد و هم از لحاظ هزینه می‌توانند صرفه‌جویی کنند، چرا که خرید دستگاه زردی هزینه بسیار بالاتری از اجاره این دستگاه‌ها دارا است و استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند درجه زردی نوزادتان را در دو الی سه روز به حداقل رسانده و موجب درمان زردی نوزاد شود.

shadi

shadi

آنچه در این مقاله میخوانیم

112 پاسخ

 1. سلام بچه من درجه زردیش 15 هست (دکتر اینو گفته)میخواستم بدونم خطرناکه؟یا با دستگاه حل میشه و اینکه چطوری میتونم خریداری کنم؟

  1. هم بستری امکان پذیره هم اجاره دستگاه در منزل میتونید برای مشاوره با کارشناسان تماس بگیرید

  1. نیاز هست که ما باقی مشخصا نوزاد رو بدونیم تماس بگیرید

   1. سلام پسرم سه روزه.زردی 7.2 بود وزنش موقع تولد3370گرم بود.
    میخواستم ببینم خوبه؟مرسی

   2. دخترم ۸ روزه شه که آزمایش تست زردیش این عدداست :
    Total Bilirubin : 7.88
    Bilirubin Direct : 0.69
    وزن دخترم : ۳.۳۰۰
    آیا نرماله یا احتیاج به معالجه و پیگیری داره ؟
    ممنون

 2. زردی نوزاده من 13بود با استفاده 2روز کامل از دستگاه خداروشکر بهبود کامل پیدا کرد

 3. دختر من یکماهه است ودرجه زردی اش ۱۱.۲ هست، وزن تولدش ۲.۷۵۰ بوده و در ۳۸ هفته سه روزگی به دنیا اومده در روز سوم با زردی ۱۸.۹ بستری شد و روز بعد با ۸.۹ مرخص شد، زردی ۱۱.۲ در یک ماهگی با وزن ۳۶۴۰ خطرناکه؟

  1. در حال حاضر خطرناک نیست چون یک ماه تمام است اما مرتب باید چک شود و با متخصص مشورت کنید تا بالاتر نرود

  2. باسلام نوزاد من باوزن ۳کیلوو۳۱۵گرم متولد شده در۵ روزگی با زردی ۱۴.۲از دستکاه خارج‌ واز بیمارستان مرخص شد در ۶ روزگی زردی ۱۲.۲ودر ۹روزگی ۱۰.۵شدایا طبیعی یا نیاز به فوتو درمانی دارد؟

  3. سلام دکتر نوزاد من ۲۷ روزه است و زردیش ۹.۵ شده برای درمان چیکار باید کنم.؟

 4. با سلام زردی نوزاد من ۱۳.۲هست پنج روزه متولد شده امروز دستگاه گرفتم باید تا چند بیاد پایین؟

  1. سلام با توجه به مشخصات نوزادتون باید تا زیر ۸ بیاد

   1. سلام دختر من ۱۶ روز داره و وزنش ۴.۲۰۰ و درجه زردیش ۱۳ هست ایا خطرناک ؟ لطفا کمک کنید

   2. سلام نوزاد من 8روز‌ است زردی14. 8داره وزن 3.100
    لطفا راهنمایی کنید

 5. سلام نوزاد من در سه روزگی درجه زردی اش ۱۴.۵ هست.با دستگاه توی خونه بهبود پیدا میکنه یا ببرم بیمارستان؟

 6. سلام دکتر جون بچه من ۱۵ روزشه و زردیش ۷/۷است و وزنش ۳۴۵۰ است و ۳۸ هفته و ۵ روز به دنبا اومده و وزنش ۳۱۵۰ بود موقع تولد و گروه خونی مادر مثبت است
  الان زردی داره یا نه

 7. دختر من بیست و پنج روزه هست،روز بیست و یکم درجه زردیش روی هشت بود،از لحظه تولد زردی داشت ولی آزمایش ندادیم و درمان خانگی کردیم.به نظر شما تا چند باید بیاد درجه زردیش؟وزن تولدش هم سه کیلو و ششصد و هفته سی و هشتم سزارین شدم.

 8. سلام خسته نباشید.
  دخترم ۴روزه به دنیا اومده و وزنش۲۹۴۰ .درجه زردیش ۹ .به نظر شما خطرناکه؟
  لطفا سریع جواب بدید خیلی نگرانم.

 9. سلام،زردی نوزادماروی14,64هست دوازدە روزشە سەکیلودویست گرمە،چهارروزپیش روی18بودبستری شداومدروی10ترخیص شد،گروەخونی مادرشO+و نوازادA+هست،آیاخطرناکە؟بستری کنیم یا دستگاە بیاڕیم خونە؟ ممنون

 10. با سلام نوزاد من تقریبا چهل و یک هفته به بدنیا اومده وزنش ۳٫۵هست گفتن زردی ۷٫۴داره آیا خطرناک هست یا نیاز به درمان هست یا خیر !؟

 11. سلام
  دختر من روز دوم تولد زردیش رو ۱۳ بود ۲۴ ساعت بستری شد اومد رو ۸ ترخیص شد
  بعد سه روز جس کردیم دوباره زرد شده دستگاه اجاره کردیم ۴۸ ساعت که ۲۴ ساعت ممتو ریر دستگاه بود..بعد ۴ روز متوجه شدیم که مجدد زرده…بردیم آزمایشگاه خصوصی گفتن عدد زردیش ۱۹ هست(از دست) بعد بساعت بردم بیمارستان اونجا بعد ازمایش گفتم روی ۲۳ هست…بعد دوروز اومد روی ۱۴…دستگاه رو سینگل کردن مجدد رفت رو ۱۷….باز دبل کردن رفت رو ۱۵….چرا این اعداد اینقدر بالا پایین میشه؟عفونتی نداره..ازمایشاتش پاکه…گروه خونیش مثل مادرش o مثبت هست…روزی یکبار دفع مدفوع و چند بار دفع ادرار زیاد….درمونده شدیم بخدا
  علت چی میتونه باشه؟شیرخشک و شیر متدر رو باهم میخوره…۴۰ هفتگی به دنیا اومد و بصورت طبیعی با وزن ۳۸۰۰

 12. سلام من سی و هشت و هفته پنج روز زایمان کردم وطنش 3کیلو100بود روز سوم زردی بچه 13.2بود یک روز بعد اینکه زیر مهتابی زاشتمش شد11.2 آیا خطرناکه چکارکنم

 13. سلام.نوزادمون ۵ روزه ست.زردیش ۱۱.۱ دکتر بستریش نکرده.چکارکنیم.آیا هر روز یا دو روز یکبار باید آزمایش خون واسه زردی بده؟؟؟ تشکر امیرعلی

 14. با سلام نوزاد من در تاریخ ۳۶هفته و ۴روز با وزن ۲۸۰۰به دنیا اومده,الان ۴روزشه و زردیش ۷هست,اقدام خاصی باید انجام بدم?

 15. سلام نوازد من دختر با گروه خونی Bمثبت،و از روزی ک متولد شد دکتر گفت زردی داری و بستری شد،الان ک ۳ روز میگذرد،وزردی۸/۵شده بازم میگن ک مرخصش نمیکنن؟
  چرا علت چیه ک مرخصش نمیکنن
  لطفا پاسخ بدهید

 16. سلام. دختر من درهفته 39 بارداری به دنیا اومد و وزنش 3.200 شد. و الان درجه زردیش به 17.7 رسیده که دو روزه تو دستگاه خوابیده. باید درجه زردیس تا چند بیاد پایین تا خوب بشه؟ ممنونم

 17. سلام. دختر من 6 روز شده که متولد شده و درهفته 39 بارداری به دنیا اومد و وزنش 3.200 شد. و الان درجه زردیش به 17.7 رسیده که دو روزه تو دستگاه خوابیده. باید درجه زردیس تا چند بیاد پایین تا خوب بشه؟ ممنونم

 18. سلام پسرم زردیش 8.1سه روزشه آیا باید بستری بشه؟؟

 19. با سلام ، وقت بخیر ، ببخشید درجه زردی پسر من گفتن 9 است خداروشکر دیشب به دنیا اومد ، خواستم بدونم باید اجازه بدم که بذارش تو دستگاه یا ترخیص کنم ، خواهش مشورت بدین ممنون میشم

 20. سلام برادرزادم با وزن3و500متولد شد یک روز بخاطر زردی بستری شد و درمان گرفت ولی الان یک ماهش هست و همچنان زردیش13هستش ازمایش اخر دو روز پیش 14شده.چیکار لازمه انجام بدیم

 21. سلام
  پسر من ۹ روزشه و با وزن ۲.۱۰۰ کیلو به دنیا اومده
  زردیش الان ۹.۱ هستش
  نیازی به دستگاه داره یا با قطره بیلی ناستر ادامه بدیم؟