لوگو زردی نوزاد

اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران

اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران

اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران و سایر شهرها به چه شکل انجام می شود؟ زردی نوزاد چیست و چگونه به وجود می آید و راه های درمان آن چیست؟

زردی یک بیماری شایع در بین نوزادان است که در چند روز ابتدایی تولد آنها رخ می دهد و راه های درمانی فراوانی نیز دارد که می توان این بیماری را با دستور و مشورت پزشک و بعد از انجام آزمایشات در منزل با کمک روش های درمان خانگی و فتوتراپی درمان کرد.در ادامه این مقاله شما را با درمان های خانگی  فتوتراپی و نحوه اجاره دستگاه زردی آشنا خواهیم کرد.

زردی نوزاد چیست؟

زردی نوزادان به دلیل شکسته شدن گلبول های قرمز و جمع شدن آنها در خون و رسوب به زیر پوست و سفیدی چشم به وجود می آید.نوزادان زمانی که در شکم مادر خود هستند بیلی روبین ها یا همان گلبول های قرمز شکسته شده آنها توسط کبد مادر دفع می شود و بعد از تولد نیز به دلیل کامل نشدن و نارسایی کبد دفع نمی شوند و در خون جمع می شود اما جای نگرانی نیست زیرا با معاینه پزشک و دستورات پزشک در 1 یا 2 هفته ابتدایی تولد این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

راه های تشخیص زردی در نوزاد

برخی علائم هستند که در هفته اول تولد نوزاد بروز  می دکنند و به شما هشدار می دهند که نوزاد شما دچار زردی شده است.

  • اگر سفیدی چشم و رنگ پوست نوزاد شما به زردی تمایل داشت.
  • اگر نوزاد شما بیقرار بود و یا اضطراب زیادی داشت.
  • اگر نوزاد شما به سختی از خواب بیدار می شود حتی برای شیر خوردن

درمان خانگی زردی نوزاد

برای درمان زردی در نوزاد درمان های خانگی زیاد و موثری وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که هیچ درمان خانگی را به صورت خودسر انجام ندهید و قبل از هرگونه درمانی با پزشک خود مشورت کنید.

درمان های خانگی که برای زردی نوزاد استفاده می شود و خاصیت درمانی و کاهش زردی در نوزادان دارد عبارت است از:

  • استحمام با گل ختمی و گل بنفشه
  •  شیردهی مداوم مادر
  • استفاده از عصاره عناب
  • استفاده از شیرخشت و ترنجبین
  • نور خورشید

استحمام با گل ختمی و گل بنفشه

یکی از راه های درمانی مفید در منزل برای از بین بردن زردی و کاهش آن استحمام نوزاد در آب ولرم و گل ختمی و گل بنفشه می باشد.به این صورت که مقداری گل ختمی و گل بنفشه را در آب ولرم قرار دهید و بعد از مدتی نوزاد خود را داخل وان قرار داده و استحمام کنید.

 شیردهی مداوم مادر

یکی را راه های بدون خطر و در عین حال مهم و کارآمد شیر دادن مکرر مادر به نوزاد است زیرا از این طریق نوزاد دفع ادرار و مدفوع بیشتری خواهد داشت و همین موضوع نیز باعث می شود تا بیلی روبین های جمع شده در زیر پوست و بدن به راحتی و با سرعت بیشتری از بدن خارج شده و زردی نوزاد نیز سریعتر برطرف شود.

استفاده از عصاره عناب

استفاده از عصاره عناب نیز می تواند در درمان زردی موثر باشد و میزان زردی را کاهش دهد اما قبل از استفاده از این روش با پزشک خود مشورت کنید.

استفاده از شیرخشت و ترنجبین

یکی از راه های کاهش زردی در نوزادان استفاده از شیرخشت و ترنجبین می باشد که یک روش قدیمی اما موثر در درمان زردی نوزادان محسوب می شود و باعث اسهال در نوزادان و افزایش دفع آنها می شود و با این روش میزان زردی در نوزادان را کاهش می دهد.

نور خورشید

استفاده از نور خورشید نیزدر درمان زردی نوزادان بسیار موثر می باشد.شما می توانید نوزاد خود را در معرض نور خورشید قرار دهید فقط باید مراقب باشد که زمان قرار گرفتن نوزاد زیر نور خورشید آنقدر زیاد نباشد که نوزاد دچار آفتاب سوختگی شود.

اجاره دستگاه زردی نوزاد 

یکی از روش هایی که برای درمان زردی در نوزادان استفاده می شود فتوتراپی و استفاده از دستگاه زردی برای نوزادان است که با استفاده از این دستگاه و تاباندن نور سفید با استفاده از لامپ های مخصوص می توان به درمان و کاهش زردی در نوزادان کمک کرد.استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل نیز امکان دارد و شما با اجازه این دستگاه ها می توانید در خانه نیز این درمان را انجام دهید.

نور تابیده شده به بدن نوزاد باعث شکسته شدن بیلی روبین جمع شده در خون و دفع آن از طریق ادرار و مدفوع می شود.شما باید نوزاد خود بدون لباس و چشم بند مخصوص داخل این دستگاه ها قرار دهید به طوریکه نور تابیده شده به تمام قسمت های پوست نوزاد برخورد کند.

مادرانی که تازه زایمان داشته اند نیاز به استراحت دارند و زمانی که نوزادان آنها دچار زردی می شود نمی توانند به دستی استراحت کنند و مراجعه به بیمارستان و استرس بیماری فرزندانشان نیز می توانید تاثیرات منفی را برایشان داشته باشد

به همین علت برخی از مراکز درمانی این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی ، افراد مجربی را به منزل شما بفرستند تا نوزاد شما را معاینه کنند و بعد از تشخیص زردی در آنها دستگاه های زردی نوزاد را در اختیار شما قرار دهند تا به راحتی نوزاد خود را در منزل درمان کنید.با این روش هم مادر می تواند در منزل خود استراحت کند و هم نوزاد می تواند روند درمانی خود را طی کند.

دستگاه های زردی نوزاد انواع مختلفی دارند که نسبت به نوع این دستگاه میزان قیمت ها نیز متفاوت هستند.باید توجه داشته باشد تا از دستگاه هایی استفاده کنید که لامپ های مخصوص برای زردی نوزاد را دارند تا کودک شما از خطراتی که لامپ های معمولی به آنها وارد می کنند در امان بمانند.استفاده از دستگاه های با لامپ های نامرغوب می توانند باعث آسیب به چشم و یا سوختگی پوست نوزاد شما شوند.

کلام پایانی در باره اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران

زردی در نوزاد یک بیماری شایع است که میتوانید با مشورت پزشک در خانه و به راحتی درمان کرد اما باید در نظر داشته باشید که عدم توجه به علائم بیماری و دستورات پزشک میی تواند آسیب های جدی مانند آسیب های مغزی و حتی ناشنوایی را برای نوزاد شما به همراه داشته باشد. برای اینکه بهترین شرایط را برای فرزندتان به وجود بیاورید بهترین کار اجاره دستگاه زردی نوزاد می باشد به همین سبب ما بهترین دستگاه های زردی با کیفیت بالا را برای شما عزیزان جهت اجاره آماده کرده ایم برای مشاوره با ما در ارتباط باشید تا بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام وقتتون بخیر بچه م 12 اردیبهشت بدنیا اومده 16 اردیبهشت ما با استفاده از بیلی چک زردی رو اندازه…
سلام خسته نباشید زردی نوزاد من در هشت روزگی 11.6 هست آیا نیاز به دستگاه داره؟
سلام پسر من 37هفته به دنیا اومد چهارروزگی زردیش 12,7بود روز8شد 14 که دستگاه گذاشتم شد 10درمان خانگی شروع کردم…
سلام وقتتون بخیر دخترمن ۳ روزگیش زردیش ۸ بود ۶ روزگیش شد ۱۴ ۳ روز گذاشتیم تو دستگاه زردیش اومد…